Artikujt e Fundit

Lidhja me këngëtarin e njohur Kosovar, Alban Mehmetin e bëri të njohur, Fjolla Svircën. Tani ajo dhe këngëtari janë të martuar dhe kanë dy fëmijë, shkruan ORAinfo. Fjolla është tani shumë e përfolur në publik, e këtë e ka arritur përmes...
Miriam Cani dhe Alban Skënderaj po bëhen prindër për herë të dytë. Alban Skënderaj mbrëmë ka mbajtur koncert në Prishtinë, ku natyrisht se e pranishme ishte dhe Miriam Cani. Në një moment gjatë këtij koncerti, çifti konfirmuan se po bëhen prindër...
Naim Abazi prej në rini ishte marrë me muzikë, ndërkohë që Mihrija e adnironte nga distanca këngëtarin e talentuar të skenës. E, kush do të thoshte që ata një ditë do të bëshin bashkë, madje për një jetë të tërë? Mihrije...
Farat e kungullit janë përdorur për mijëra vjet për qëllimemjekësore, sepse janë një burim i pasur i vitaminave. Për mëtepër shkenca e ka konfirmuar se vlera e tyre ushqyese rritet nëserri një kohë pa u ngrënë, duke qenë pothuajse unike...
Njerëzit me sy të kaltër janë më atraktivë, mirëpo ata nuk janë persona të besueshëm – ka treguar studimi i Universitetit të Pragës Shkencëtarët e udhëhequr nga Karel Kleisner kanë arritur në përfundimin që personat me sy të gështenjtë i...
Nëse jeni materialistë apo jo, mungesa e parave do t’ju godasë me siguri, thonë ekspertët nga Universiteti i Bostonit. Bazuar në studimin që kryen, ata arritën në përfundimin se problemet financiare janë shkak i stresit, i cili është shkaku i...
Leonora Jakupi është ndër këngëtaret më të dashura në skenën artistike. Shquhet për femrën më sharmante si në estradë ashtu edhe në trojet shqiptare, shkruan Kosovarja. Përveç muzikës e cila gjithmonë ka qenë e pazëvendësueshme, Leonora gjithmonë është përmendur edhe për...
Djersitja është mënyrë e shëndetshme e largimit të toksinave nga organizmi, me anë të saj organizmi ynë arrin homeostazën kur temperatura e trupit është më e lartë se sa normalja. A duhet të shqetësohemi nëse kemi djersitje apo është vetëm...
Koku Istambulova ka mbijetuar dy luftëra botërore, rënien e Bashkimit Sovjetik dhe ngritjen e Vladimir Putin. Bashkëshorti i ka ka ndërruar jetë para dhjetë vjetësh dhe familja pohon se ai kishte shkuar në moshën 120-vjeçare. Koku Istambulova mund të jetë...
Këngëtari Meda u bë mjaftë i njohur falë angazhimit të tij intenziv në muzikë. Ai, nuk ndalet së punuari dhe suksesi nuk i mungon. Epo, kush punon edhe shpërblehet, apo jo? E, kjo ka ndodhur pikërisht me Meden, i cili po...