Shpërndaje
Përbërësit
Qepët e njoma të prera skuqini pak në vaj ulliri. Shtoni pataten e prerë në kubikë dhe 1 thelpi hudhër.
Kavërdisini dhe shtoni kërpudhat e prera të cilat i lini të gatuhen sa të marrin ngjyrë.
Shtoni qumështin, ujin, kripë e piper.
Lëreni të ziejë e më pas frulojeni me mixer dore.
Shërbejeni të ngrohtë me pak pana sipër./shije.al/