Shpërndaje
fresh garlic fruits with green leaves parsley isolated on white background

Në këtë vit duhet që të jeni të përqendruar më shumë në marinimin e hudhrës. Kjo sepse ajo ndalon gërhitjes, ndalon ftohjen madje ju mbron edhe nga kanceri. Deri me tani e dimë se këto janë benifitet që marrim nga hudhra.

Lufton infeksionet

Boronica e kuqe nuk është e vetmja mënyrë natyrale për të luftuar infeksionet e traktit urinar. Një ditë me hudhër të pastër ndihmon shumë, kjo duke ju falënderuar përbërjes së saj antibakteriale, thotë mjekja Amanda Ursell, autore e librit “The Complete Guide to Healing Foods”.

Lufton qelizat kancerogjene

Herën tjetër kur shkoni në kuzhinë, grijeni një hudhër para kohë. Dietologët nga Instituti Amerikan për Hulumtimi në Kancer thonë që një hudhër e qëruar apo e grirë që rri 10 minuta pa u përzhitur ndihmon tri herë më shumë në luftimin e qelizave kancerogjene sesa përbërësit me sulfur të cilën gjë ato e kanë pasi të përgatiten.

Lufton këmbët me lëkurë të carë

Dëshironi të keni shputë të këmbës si të një atleti? Konsumoni hudhër sepse është vrasës i rrudhave, thotë mjekja Debra Rouse. Zieni një hudhër me ujë të nxehtë, ftoheni deri në temperaturën e saktë, derdheni ujin në një vazo të madh dhe fusni këmbët në të. (hudhrat e ziera nuk kanë erë).

Lufton ftohjen

Në fillim keni shenja të gërhitjes, atëherë sipas profesoreshës së mjekësisë Gowsala Sivam, PhD, nga Universiteti Bastyr në Kenmore të Washingtonit, përdore hudhër. Futeni në mikrovalë dy thelpinj hudhre të paqëruar për 25 sekonda: lejoni të ftohen, pastaj qërojeni dhe hajeni. Sulfuri i hudhrës është nxitësi më i mirë i sistemit imunitarë që lufton ftohjen por edhe infeksionet e ftohjes, thotë Sivam.

Mbillni ato

Hudhrat mbillen edhe në apartamente , kështu mund ti keni ato shumë të freskëta duke i marrë edhe nga ballkoni i juaj.