Shpërndaje

Praktikisht çdo gjë mund të nxisë të famshmit të përpiqen të humbin peshë.
Mund të jetë dëshira për t’u përshtatur standardeve ideale, ose pershtatja per te dashuren e re, ose dhe per rolin e ri ne nje film.
Me lart ju sjellim 14 persona Vip të cilët arritën të humbasin sasi të konsiderueshme të peshës për arsye të ndryshme.

John Goodman
Aktori filloi të dobësohej pasi rrezikonte të vdiste i ri nga pesha e tepërt

Kim Kardashian
Ylli i reality showt fitoi shumë peshë gjatë shtatzanisë së saj të dytë, por rifitoi peshën e saj ideale pas shtatzanisë

Chris Pratt
Aktori humbi shumë peshë që të dukej si lider në Guardians of the Galaxy.

Christina Aguilera vendosi t’i bënte dhuratë vetes për dasëm duke arritur format perfekte

Jonah Hill
Aktori humbi shumë peshë pasi arriti një gjendje kritike me peshën

Mariah Carey
Këngëtarja humbi peshë për dasmën e saj me bilionerin australian

Christian Bale humbi peshë pas rolit të tij në filmin The Machinist.

Seth Rogen, me ushtrime dhe dieta arriti peshën perfekte për rolin në filmin The Green Hornet

Kelly Osbourne humbi peshë duke u transformuar totalisht

Zach Galifianakis humbi peshë për t’u martuar me të dashurën Quinn Lundberg

Matthew McConaughey humbi peshë për rolin në Dallas Buyers Club.

Jessica Simpson ndryshoi para dasmës së saj

Janet Jackson. Nuk dihet motivi i fortë që e nxiti këngëtaren të humbte peshë

Oprah Winfrey
Pas shumë vitesh ku lufta me peshën dukej e pashpresë, Oprah gjeti zgjidhjen ideale; ajo gjeti një kompani që i ofroi produkte që i lehtësuan luftën për të humbur peshë. Rezultatet ishin fantastike.