Shpërndaje

Përbërësit

500 gr Krem djathi(Philadelphia,abc etj)
250 gr biskota të bluara
400 gr nutella
100 gr margarin

Hapat
1
Mbi avull shkrijme nje luge nutella dhe margarine,te cilen pastaj e perziejme me biskotat e bluara.

2
Masen e leme ne frigorifer.

3
Pastaj perzijme nutellen me krem djathin me mixer derisa te homogjenizohen mire.
4
Edhe kete mase e leme ne frigorifer per 10 minuta.

5
Pastaj ne kallepin per torte em madhesi 22 e rrafshome mire shtresen me biskotat e bluara.

6
Persiper qesim shtresen me kremin me nutella dhe krem djathin dhe rrafshojme mire.

7
Persiper shtojme arra te bluara sipas deshires dhe leme te ftohet mire ne frigorifer.