Shpërndaje

A e dinit se kërthiza juaj mund të bëj mrekulli në lëkurë vetëm me aplikimin e disa vajrave rreth sajë? Nëse keni përdorur lloje të ndryshme të kremrave dhe asgjë nuk ka funksionuar për problemet e poshtë përmendura, atëherë ju jeni me fat!

Ne kemi zbuluar për ju metoda të thjeshta për zgjidhjen problemeve në lëkurën tuaj. Të gjitha këto probleme zgjidhen me anë të kërthizës suaj.

  1. Aplikoni vaj bajamesh për një fytyrë të shndritshme

Vaji nga bajamet nuk bën mrekulli vetëm në flokët tuaj, ai  është ilaçi magjik edhe për fytyrën tuaj. Për një fytyrë plotë shkëlqim aplikojeni vajin e bajameve rreth zonës se kërthizës 2-3 herë në ditë. Rezultatet shihen pas 1 jave.

  1. Vaj kokosi dhe vaj ulliri për të përmirësuar sistemin tuaj riprodhues

Siç edhe e dini, vaji i kokosit ka vendin e parë për të mirat që i sjellë trupit tuaj. Falë vetive të saj unike, ai jo vetëm ndihmon flokët të jenë sa më të shëndetshme, ai e ndihmon edhe lëkurën tuaj. Por lista nuk mbaron këtu, vaji i kokosit përmirëson edhe sistemin tuaj riprodhues duke e aplikuar atë rreth zonës së kërthizës deri në 3 herë në ditë. Vërtetë ia vlen që të provohet!

  1. Largojeni gripin me alkool

Për zhdukjen e gripit pa përdorimin e ilaçeve të ndryshëm, por në mënyrë sa më të thjeshtë dhe më natyrale, ne kemi gjetur sekretin për ju. Mjekësia ka rënë në përfundim se vendosja e pambukëve të lyer me alkool në kërthizë, do iu ndihmoj 100% në shërimin e gripit sezonal.

  1. Lehtësimi i dhembjes menstruale
     

Dhembja tmerrësisht e pa përballueshme qe shkakton gjakderdhja nga mitra duket se mund të trajtohet në mënyrë krejtësisht natyrale, pa barëra të cilët shpeshherë rezultojnë të jenë jo efikas. Nëse aplikoni pambuk brenda kërthizës suaj ju do vëreni vetëm në pak minuta se si dhimbja juaj do filloj të lehtësohet. Kur vije puna për dhimbjet që shkaktojnë periodat, çdo gjë ia vlen të provohet!

  1. Thoni lamtumirë akneve

Aknet të cilat iu rezistojnë çdo lloji të tretmanit, dhe ua humbin vetëbesimin iu erdhi fundi. Nëse ju e aplikoni vajin esencial Neem rreth zonës së kërthizës suaj çdo ditë, fytyra juaj do ju falënderoj. Eleminimi i akneve qe bënë ky lloj trajtimi brenda 2 jave do iu habis!