Shpërndaje

Te gjithe stilistet e modes prej Vuitton tek Chloé dhe McQueen, jane ten je mendimi: Aksesoret do te jene paresor kete stine. Por si duhet te mbahet ato? Kurorat, vathet e medhenj , zinxhiret, vareset e medha, ngjyrat e theksuara, stil folk, vargjet e rruazave, dhe guret – keto jane trendet e sezonit, edhe pse deri tani e kishit kufizuar deri ne vendojen e nje unaze te thejshtë. Ia vlen t’i duash aksesorët!

Aksesoret e turpit

Nje prej trendeve me terheqese te kesaj vere jane Aksesoret e tupit. Zinxhiret e mbeshtjelle ne krahe jane kulmi I stilit te kesaj vere. Janë detajet qe e bëjne stilin me te kompletuar, duke shtuar pak magji bluzeve me rripa dhe menge te shkurtra. Kalojeni zinxhiret nperreth kraheve, kapeni ne rripin e pantallonave, kalojeni ne qafe, tashme je gati! Vendosni byrzylyk qe shkojne me aksesoret e tjere – apo me hajmalite tuaja personale.

 

Zinxhiret

Zinxhiret sherbejne si hajmali. Vendosini ato ne zinxhiri, byrzylyk apo ne varese. Secila prej tyre mund te kete kuptimin e saj, dhe menyra e radhitjes mund te jete kendshme dhe relaksuese. Zinxhiret mund te sjellin ne jete ato bixhu qe ju tashme i kishit harruar – me siguri ju mund te keni disa prej tyre te cilat mund t’i perdorni serish. Provojeni. Ndoshta do t’ju pelqente nje byrzylyk me shenjen tuaj te horoskopit?

 

Flori dhe argjend

Akseroret me ngjyre floriri mund te rrisin vetebesimin tuaj ne ambientet e zyres. Zgjidhni zbukurime te thjeshta ngjyre floriri per takimet e punes. Vendosni vethe te vegjel me gure te bere nga floriri ngjyre roze, unaza shume te vogla dhe varese te thjeshta. Mos i lejoni bizhuve t’iu vjedhin sharmin dhe te shperqendrojne te tjeret nga ato qe ju po thoni. Por ne mbremje … mund t’I shtoni bizhuve pak argjend! Shfrenohuni! Kombinimi i nfloririt me argjendin eshte gjithmone terheqes dhe shume inspirues. Nuk eshte nje mosperputhje, por nje arritje e vertetet!

 

Folk, etno, ngjyre

Fustanet verore kane nevoje te plotesohen me ngjyra. Nese ju pelqejne stili etno, keni nje larmi prej te ciles mund te zgjidhni. Shfrenohuni me rruaza, byrzylyk dhe kordele – eksperimentoni! Vethe te medhenj shkojne ne menyre perfekte me kete stil. Mund te permiresoni pamjen e rratheve te zakonshem me motive, p.sh me forma kafshesh. Ose vendosni vethe me dekorime nga ana e pasme. Kjo eshte me vertete stili folk!

 

Bizhureti origjinale? Po!

Nese dezinjuesit me te medhenj, si Vuitton, Miu Miu, Paco Rabanne, Prada or Moschino, provovojne keto stile, atehere pse jo? Ata sugjerojne origjinalitetin, madheshtin – keshtu mund ta beni edhe ju! Vareset e medha, zinxhiret m perla dhe rruaza, guret e medhenj, figurat gjeometrike, dhe motive te kendshme. Vendosini ato jo vetm ne qafe, dyar, apo vesh; por provoni edhe bixhut per kembet. Byrzylyket nxjerrin ne pah kycet e kembeve, dhe keto jane nder pjeset me te bukura te trupit!

Shfrenohuni me unaza te medha te cilay mund ti mbani ne cdo gisht, apo te vendosni disa vetm ne nje gisht. Shume unaza jane shume ne mode! Rrotulloni rripat me rruaza disa here, pasi vetem nje here nuk mjafton!