Shpërndaje

Kafeja është ndër pijet e cila kontribuon pozitivisht në sistemin imunitar dhe si e tillë preferohet të konsumohet çdo ditë, rreth 3 filxhanë në ditë.

Mirëpo efektet më të mira të kafesë janë në mëngjes.

Kafeja sjellë përfitime të shumta për trurin e njeriut dhe rrit energjinë pozitive duke ju bërë që të keni një ditë përplot energji, transmeton Indeksonline.

Mirëpo është e rëndësishme që të mos kaloni sasinë e më shumë se tre filxhanëve në ditë ngaqë mund të shfaqen efekte anësore nga pirja e tepërt e kafesë apo kafeinës.

Sasia e madhe e kafeinës mund të shkaktojë marramendje, të vjella, lodhje, etj.

/Indeksonline/