Shpërndaje

Popullariteti të cilat kanë shkaktuar dy stile flokësh që janë kthyer në modë – bob dhe lob, ende nuk po dalin mode.

Aq më parë, stili bob, i cili vjen në stilin “sleek” dhe aktualisht që e bartin personalitete të shumta të famshme.

Bobi elegant aktualisht është favorit midis yjeve të Hollywoodit.

Flokët e tyre të stilizuara në shenjë të bobit gjithnjë e më të pranishëm këto ditë i kanë treguar aktoret Nina Dobrev, Olivia Culpo dhe Jen Evan Tatum, ndërkaq në pistat e Javës së modës në New York kanë shëtitur edhe Bella Hadid dhe Kendall Jenner, transmeton Telegrafi.

Shameless shot of new haircut because why not

A post shared by Jenna Dewan Tatum (@jennadewan) on

 

Trendin e ka ndjekur edhe Emily Ratajkowski, e cila bashkëpunon me stilistët shumicës së yjeve të përmendura më sipër.

Bobi i saj i lëmuar dhe i shkëlqyer ishte alternativë atraktive me kaçurrela ngjyrë të gështenjtë të cilat zakonisht i bart.

Heading to @marchesafashion.. makeup by the amazing @ctilburymakeup today ??

A post shared by Olivia Culpo (@oliviaculpo) on

 

Ky stil i flokëve mbase nuk është revolucionar, mirëpo bobi i rrafshët është alternativë freskuese aq shumë famëkeqe e bobit të valëzuar, i cili, si duket, bash të gjitha e bartin gjatë disa sezoneve të fundit.

#RLRoadToRunway #RLFall2017

A post shared by Nina Dobrev (@nina) on

 

 

Imagjinoni stilin e flokëve si shtesë mode të cilin e plotëson stili juaj, ky bob shik do të mund të jetë zgjidhje ideale për ju me rastin e ardhjes së vjeshtës.

? @patrickta @jennifer_yepez

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

/telegrafi.com/