Shpërndaje

Adelaide, 35-vjeçare është shtruar në spital pasi ka veshur një palë pantallona të ngushtë, dhe ka qëndruar gjatë me to në një pozicion, duke punuar.

Pantallonat e hollë dhe të ngushtë, ia përkeqësuan Adelaides shëndetin, duke ia ndërprerë furnizimin me gjak në këmbë dhe i shkaktuan dëmtimin dhe ënjtjen e nervit, transmeton Gazetametro.net.

Ajo kaloi orë në atë pozicion duke zbukuruar dollapët dhe duke ndjerë dhimbje në rritje në këmbët e saj. Kur u dërgua në spital, pasi më nuk po mund të lëvizte Adelaides iu tregua se këmbët i ishin aq të fryra saqë xhinët e saj duhej të priten, si dhe ajo kishte pësuar dobësi të rënda në të dyja këmbët dhe nyjet.

/gazetaexpress/