Shpërndaje
COPENHAGEN, DENMARK - AUGUST 10: Danish Prinzess Mary Elizabeth Donaldson outside Designers Nest during the first day of the Copenhagen Fashion Week Spring/Summer 2017 on August 10, 2016 in Copenhagen, Denmark. (Photo by Christian Vierig/Getty Images)

Nëse keni menduar se Kate Middleton ka një gardërobë që kryeson në botën e modës, ndoshta nuk keni ndjekur stilin e një personazhi tjetër mbretëror: Princesha Mary e Danimarkës. 

Veshja elegante dhe me sharm që Mary zgjedh për ҫdo event bie në sy të të gjithëve, aq sa është vështirë për të mos i vendosur notën maksimale.

Dukesha e Cambridge, e ka krijuar stilin e saj mbrëtëror tashmë, por në një anketë që është bërë së fundi nga revista Hello!, më shumë se 30,000 lexues, që përkthehen në më shumë se 30 për qind, kanë votuar për Mary-n (mes shumë emrave të tjerë mbretërorë), një numër i konsiderueshëm që e “nxjerr” pak jashtë loje Princeshën Kate.

Nëse do t’u ktheheni fotove të arkivuara nga Mary, me siguri do të gjeni mes tyre detaje që e bëjnë dukjen e saj shumë të veҫantë. E vërteta duhet thënë: në shumë zgjedhje Mary duket shumë më mirë se Kate.

Është hera e dytë që princesha Mary lë Kate Middleton-in në vend të dytë, dhe këto foto të shkëputura nga daljet e saj publike do t’ju bëjnë të kuptoni pse.

SYDNEY, AUSTRALIA - OCTOBER 27: Princess Mary of Denmark waves to members of the public as she arrives at the 40th Anniversary Gala Concert for the Sydney Opera House on October 27, 2013 in Sydney, Australia. Prince Frederik and Princess Mary will visit Sydney for five days and will attend events to celebrate the 40th anniversary of the Sydney Opera House and the Danish architect who designed the landmark, Jorn Utzen. (Photo by David Gray-Pool/Getty Images)

1439859851387_gettyimages-185992792

COPENHAGEN, DENMARK - MARCH 24: Princess Mary of Denmark waits to greet Prince Charles, Prince of Wales at Copenhagen Kastrup Airport on March 24, 2012 in Copenhagen, Denmark. Prince Charles, Prince of Wales and Camilla, Duchess of Cornwall are on a Diamond Jubilee tour of Scandinavia that takes in Norway, Sweden and Denmark. (Photo by Chris Jackson/Getty Images)

2004-07-30-graasten

FOTO HASSE FERROLD: Regentparret afholdt 6 01 2015 nytårskur for det diplomatiske korps på Christiansborg Slot, København, Kronprinsparret er til stede.

tumblr_nvtq56uft61u3fay1o1_1280