Shpërndaje

Sot do të ndajmë një recetë të serumit të flokëve që mund ta përgatisni në kushte shtëpie e i cilli do ti bëjë flokët tuaj super të butë dhe të shndritshme, në vetëm disa minuta.

Ky lloj  llaku është shumë efektiv për flokë të thatë e të thinjur, transmeton Indeksonline.

Për të përgatitur këtë llak të flokëve do t’ju duhet:

Xhel nga fara liri; Vaj ekstra i virgjër i kokosit; Ujë trëndafili;

Hapat për t’u ndjekur:

Në një shishe të zbrazët hidhni 2 lugë gjelle nga xheli i farës së lirit.

Shtoni 2-3 pika  vaj të kokosit. Shkundeni mirë

Tani mbushni këtë shishe me ujë llaku i flokëve tuaj është gati

Si ta përdorim atë?

Aplikoni këtë llak në të gjithë flokët tuaj dhe krihni flokët. Atë mund ta përdorni edhe për stilim të flokëve tuaj./Indeksonline/