Shpërndaje

Ndoshta nuk i besoni horoskopit kur është fjala për parashikimin e dashurisë, shëndetit apo parave, mirëpo vështirë është të kalohet sepse çdo shenjë i ka karakteristikat e veta të dallueshme.

Midis tyre janë edhe gjërat të cilat pjesëtarët e shenjës së caktuar të horoskopit i çon deri aty që t’ju braktisë – këto janë gjërat të cilat më së shumti nevrikosin çdo shenjë.

Dashi – dembelinë

Disa nga ne dëshirojnë të kalojnë ditën në krevat duke shikuar seri filmash, mirëpo nëse të tillët gjenden në mesin tonë në lidhje me Dashin, na presin probleme. Dashi nuk e duron dembelinë dhe sjelljen e tillë e konsideron humbje kohe.

Demi – padurimin

Demat janë të qëndrueshëm dhe dëshirojnë të ndajnë kohën për vendime, mirëpo nëse i detyron të nguten dhe kanë ndjenjën që janë nën presion, do t’ju eliminojë nga bashkësia, transmeton Telegrafi.

Binjakët – jokomunikimin

Mungesa e komunikimit është problematike në çdo lidhje, mirëpo në lidhjen me Binjakët thjesht është e patolerueshme. Ata këtë nuk e shikojnë vetëm si mungesë komunikimi, por edhe si mungesë dashurie.

Gaforrja – pandjeshmërinë

Meqë janë emocionalë, Gaforret thjesht nuk përballojnë lidhjen me dikë i cili nuk tregon emocione të mjaftueshme apo mëshirë. Ndjenjat i ushqejnë, mirëpo nëse në lidhje janë të uritur për diçka që e konsiderojnë shumë të rëndësishme, ikin pa u menduar shumë.

Luani – mosinteresimin për dukjen

Luanët nuk janë sipërfaqësorë, mirëpo dëshirojnë të duken të rregulluar. Nëse janë në lidhje me dikë që plotësisht lë pas dore dukjen, nuk do të durojnë gjatë.

Virgjëresha – cektësinë

Nëse nuk keni aftësi për biseda të thella dhe komplekse, ndërsa interesim i vetëm ju është shikimi i programeve televizive dhe shpenzimi i parave, nuk do të qëndroni gjatë me Virgjëreshën.

Peshorja – agresivitetin

Peshoret janë të prira të shmangin konfliktet, mirëpo nëse janë në lidhje me dikë i cili vazhdimisht kërkon konflikt, do të kërkojnë dikë që është më i qetë.

Akrepi – pabesnikërinë

Nëse Akrepit i premtoni që do të bëni diçka dhe nuk e realizoni premtimin, do të humbni besimin e tij. Pas disa premtimeve të paplotësuara, do ta humbni edhe atë.

Shigjetari – pasigurinë

Peshoret kanë vetëbesim dhe janë shumë të sigurta në vetveten, mirëpo nëse pranë vetes kanë dikë që nuk është i tillë, shumë shpejt humbin interesimin sepse dëshirojnë dikë të ngjashëm siç janë ata vetë.

Bricjapi – hipokrizinë

Aktrimi i diçkaje që nuk je nuk kalon mirë te shumica e shenjave, mirëpo Bricjapi këto do ta kuptojë aq seriozisht sa që do të dëshirojë të të braktisë të njëjtin çast kur e kupton se çfarë po bën.

Ujori – mungesën e tolerancës

Ujorët janë të hapur për të gjithë dhe të prirë të lejojnë të tjerët të jetojnë ashtu siç dëshirojnë. Prandaj kjo shenjë do të ta zërë për të madhe çdo përpjekje që të vlerësosh diçka gabimisht vetëm për shkak se ty nuk të pëlqen.

Peshqit – shpirtligësinë

Askush nuk i do njerëzit shpirtkëqij, mirëpo peshqit në shenjën e parë të sjelljes së tillë do të lundrojnë në drejtimin e kundërt. /Telegrafi/