Shpërndaje

Linja e make-up ‘Fenty Beauty’, e këngëtares me famë botërore Rihanna, ishte një sukses i menjëhershëm. Një raport i ri tregon se ‘Fenty Beauty’ ka grumbulluar miliona dollarë që nga dalja e saj në treg në muajin shtator.

Linja kozmetike e ylli të popit ka fituar 72 milionë dollarë vetëm për një muaj sipas të përditshmes “Women’s Wear Daily”.

‘Media value’ përfshin paratë që marka ka fituar nga reklamat e mediave sociale dhe shtypi.

/lapsi.al/