Shpërndaje

Ne duam të dukemi të bukura, të ndritshme dhe elegante në çdo kohë të vitit, por ndonjëherë nuk është e lehtë të gjejmë kombinime të përsosur të ngjyrave të veshjeve.

Pamja jonë është çelësi i suksesit!

Për këto raste, ne kemi po ju sjellim një minishkrim që do t’ju ndihmojë të gjeni imazhin e përshtatëshëm dhe do ju tregojmë se si të zgjidhni ngjyrat në veshje.

E kuqja

Nëse mbani rroba të kuqe, bëhuni gati të qëndroni në qendër të vëmendjes: kjo ngjyrë është për njerëzit me vetëbesim. Një kombinim i zi dhe i kuq është klasike, që i ka rezistuar kohës. Nëse vishni të kuqe, sigurohuni që kombinimet të behën me ngjyra që nuk i përafrohen aspak. Psh: një fustan i bardhë me të zezë, në një palë geta të zeza dhe një pallto të kuqe do ishte një kombimim perfekt. Këtë sezon është shumë të modë që të visheni nga koka tek këmba ngjyrë të kuqe, por ne po flasim për kombinimet: mos harroni.

Pastel

Mos kini frikë të kombinoni nuancat e pastelit: është koha e tyre këtë vit. Një veshje e tillë ju tregon gjithmonë shumë bukur dhe të rregullt.

E bardha

E bardha kombinon shumë mirë me të gjitha ngjyrat e tjera. Duket veçanërisht shumë bukur kur është e kombinuar me ngjyrën blu, të kuqe dhe të zezë. Për një veshje të rastësishme, vini re kombinimin e bukur të ngjyrës së bardhë me kafe. Këto ngjyra të rezervuara do të duken të mira në një stil biznesi.

Xhins

Për një kohë të gjatë, kombinimi i nuancave të xhinseve të ndryshme ishte shumë demode, por tani është trend i kohës. Ndihunitë lirë për të kombinuar veshjet  xhins. Rregulli kryesor: nuancat nuk duhet të jenë të njëjta. Për shembull, vishni një këmishë të lehtë dhe xhinse të errëta blu.

Stili marinar

Coco Chanel filloi të veshë një kostum marinar në vitet 1930, dhe shiriti blu i errët konsiderohej ende një nga printimet më elegante. Ngjyrat e temave detare janë blu, të bardha, të zeza dhe të kuqe. Stilistët këshillojnë të shtojmë disa aksesorë prej ari për të krijuar një imazh të sofistikuar.

Mustardë

Mustarda kombinon në mënyrë të përkryer me ngjyrën  kafe, bezhë dhe të verdhë. Gjithashtu, për të krijuar një pamje klasike, ju mund ta përzierni atë me ngjyra themelore si të bardha dhe të zeza.

Marsala (E kuqerremtë jo e thellë)

Kjo ngjyrë jashtëzakonisht e bukur u emërua kështu pas daljes në treg të verës siciliane, Marsala. Është e lehtë për të përzjerë këtë hije të ngjyrës me shumë ngjyra të tjera. Ajo kombinon përkryer me një treshe klasike: e zezë, e bardhë dhe gri. Marsala gjithashtu mund të kombinohet me ngjyrë bezhë dhe kafe.

Rozë

Veshim rozë për të krijuar një pamje delikate dhe femërore. Ajo kombinon mirë me të bardhën, bezhën, blu të errët dhe kafe. Ngjyra rozë bën kombinimin më të favorshëm me të bardhën: ju mund të shkoni në punë ose një takim biznesi me këtë veshje.

Gri

Kjo ngjyrë jo domosdoshmërisht është e mërzitshme. Është një bazë ideale për stilin e zyrës, por nuk e rekomandojmë që ta vishni nga koka deri te këmbët. Është më mirë ta kombinoni atë me ngjyrë të gjelbër. Ngjyra gri ngjan mirë me çdo hije të ngjyrës së  gjelbër, nga nenexhiku deri në ullinjtë.

Blu

Bluja është një nga ngjyrat më aristokratike në gamën e ngjyrave. Ajo kombinon mirë me ngjyrën e bardha dhe bezhë. Ju gjithashtu mund të kombinoni atë me ngjyrën kafe, të kuqe dhe të verdhë.

/revistaclass.al/