Shpërndaje

Livando mund të jetë ngjyra e vitit 2018, por ka diçka që është më shumë se “ngjyrë e bukur”, më shumë se “ngjyrë e vitit”, sepse të gjithë kanë nevojë për këtë ndryshim në veshjet e tyre.

Për fat të mirë, ka edhe një përgjigje për atë pjesë që dëshiron të jetë në anën tjetër. Nuancat e portokallit, mandaria apo e kuqërremta janë parë gjithandej në yjet e stilit të rrugës.

Gjatë dy sezoneve të fundit, nëse vendos të shtosh një ngjyrë të re në gardërobë apo thjesht të kesh një veshje të re, këto nuanca janë me të vërtetë risi në modë.

Yjet e stilit të rrugës, shpesh përziejnë nuanca të njëjta të portokallit me kafen e ëmbël ose të kuqërremtën, por edhe me aksesorë në portokalli të ëmbël (në çanta, çizme dhe aksesorë të tjerë).

Të gjitha stilet, që nga minimalistet e deri te veshjet maksi apo bohem e kanë këtë ngjyrë. Shiko këto foto dhe gjej stilin që të përshtatet.

/revistaclass.al/