Shpërndaje

Ka ardhur koha të heqësh dorë nga xixat këtë sezon dhe t’i thuash ‘bye-bye’ stilit boho apo jo? Të gjithë e dimë që vitet ‘70 vijojnë të jenë trend vitet e fundit me shumë detaje, por sezonet e fundit ka nisur të zbehet.

Elitë në stilin e kësaj pranvere do të jenë disa elementë që kanë dominuar në disa vite më vonë. Dihet që moda rrotullohet, është koha për një ndalesë tjetër – në vitet ‘80.

Janë kthyer në modë më shumë se asnjëherë më parë. Shumë prej stileve të atyre viteve do t’i gjesh rëndom në fashionistat e njohura. Shumë propozime nga vitet ’80 i kanë sjellë në pasarela edhe emra të njohur të modës si Saint Laurent.

Nëse mendon se të jesh në vitet 80 kërkon më shumë guxim, shiko këto propozime dhe, me siguri, diku do ta gjesh veten.

Printet gjeometrike

Bluzat me frudha

Getat rrjetë (ose me motive)

Çizmet çorape

Syzet me ngjyra

Palltot e lëkurës

Fundet me pala korrenti

Xhinset e mamit (të gjera, vintage)

Supet e fortë (me sfungjer, të theksuar)

/revistaclass.al/