Shpërndaje

Më në fund finalja Oscars është këtu! Ceremonia e vitit 2018 është gati për të sjellë më të mirën e Hollywood duke na zbuluar më në fund fituesit e evenimentit më të rëndësishëm.

Esenca e kësaj ceremonie përveç  filmave dhe vlerave që ato përcjellin, qëndron edhe në modën dhe tendencën që personat e famshëm zgjedhin të prezantojnë në tapetin e kuq…

Për aq kohë sa jo çdokush do mund të marrë një “statujë” për ta çuar në shtëpi , “gara” për të veshurin më bukur  qëndron e hapur për të gjithë të ftuarit e impenjimi i tyre me stilistët më të famshëm është prej vitesh një prej momenteve më të rëndësishme të historisë së modës në Hollywood.

Ashtu sikurse e prisnim, duke qenë se kemi pare dhe trendet më të fundit nga javët e modës, fustanet me tylin delikat të qendisur, mëngët shumë të gjata dhe frudat janë ende tendenca mbizotëruese në tapetin e kuq në përvjetorin e 90-të të ceremonisë së ndarjes së çmimeve Oscar.

Personazhet e famshme kanë zgjedhur të vishen kështu…

1

Zoey Deutch
Elie Saab

2

Sofia Carson
Giambattista Valli

3

Allison Janney
Reem Acra

4

Abbie Cornish
Elie Saab

5

Allison Williams
Armani Privé

6

Jane Fonda
Balmain

7

Salma Hayek
Gucci

8

Gina Rodriguez
Zuhair Murad

9

Mary J. Blige

10

Emma Stone
Louis Vuitton

11

Meryl Streep

12

Sandra Bullock

13

Lupita Nyong’o
Atelier Versace

14

Gal Gadot

15

Jennifer Lawrence
Dior

16

Jennifer Garner
Atelier Versace

17

Margot Robbie
Chanel

18

Zendaya
Giambattista Valli

19

Taraji P. Henson
Vera Wang

20

Vera Wang
YSL

21

Nicole Kidman
Armani Privé

/revistaclass.al/