Shpërndaje

Flokë ylber, flokë holografikë, flokë rozë të artë. Kur vjen puna tek modelet dhe ngjyrat e flokëve, 2018-a është pa dyshim viti më divers. Gjithçka mund të ndodhë.

Sidoqoftë, nëse ju ka ardhur në majë të hundës me lyerjet ylber apo gërshetat pas kokës, kini mendjen se mes jush ndodhet një trend i ri: gërsheti ADN.

Modeli është frymëzuar nga heliksi i dyfishtë, i cili mban gjithë detajet biologjike të kodit tonë gjenetik. Gërshetat u shpikën nga stilistja e flokëve Alexandra Wilson.

Dhe shikoni sa interesant është:

 

Ky version na kujton Elsa-n nga Frozen ose Daenerys Targaryen nga Game of Thrones.

Në një intervistë me Bustle, Wilson thotë se “doja ta bëja gërshetin me seksione më të vogla, që të dukej i detajuar. Doja të bëja diçka ndryshe, që s’ishte parë më parë.” Dhe ia doli.

? LIVE ☀️LOVE ? ALOHA ? DNA BRAID

A post shared by Let's celeBRAID ? (@braids_in_action) on

Edhe pse ha pak kohë, realizimi i gërshetit ADN s’është i vështirë. Ndiqni videon më poshtë dhe shkepni Instagramin me foto të modelit të veçantë.

DNA BRAID TUTORIAL!!! Starting off with 3 strands, the middle one being smaller then the others as that will be a stationary strand. When taking a strand from left side you are going over that section, under the middle and adding to right side then taking a small section from right side is then brought under and then over the middle section and added to left section. Make sure your being consistent with that pattern, the braid naturally starts to twist towards left as you go down so you have to keep it tight while braiding or else it will become more difficult. Small sections are always better, they make the braid look more intricate. It’s always hard to fit a tutorial in 1 minute so I may post slower/longer one on IGTV! Happy Braiding ?? . . . #behindthechair @behindthechair_com #modernsalon @modernsalon #americansalon @american_salon @hair.video #hairvideo #beyondtheponytail #beautylaunchpad #hotonbeauty @hotonbeauty @evahairofficial @hair.videos @hairvideoshow #tutorial #braids #dnabraid #hairgoals #hairofinstagram #stylistssupportingstylists #samvilla #hairinspo #hairinspo @mastersofbraids @hairvideosbystylists

A post shared by ALEXANDRA WILSON (@alexandralee1016) on

/TELEGRAFI.COM/