Shpërndaje

Janë një prej elementeve më skenografikë të historisë së Haute Couture, por tani po gjejnë përdorim mjaft të gjerë edhe jashtë pasarelave. Gjithmonë e më shumë na shfaqen në fustane, funde, këpucë, canta e deri dhe bizhu. Të preferuara nga emra të mëdhenj të modës si Karl Lagerfeld, Chanel e Valentino, sot janë të prekshme nga të gjithë. Po ti, je gati ta lëshosh veten në lehtësinë e puplave? Ku do ta gjenit veten në fotot e mëposhtme:

 

/bordo.al/