1. Ushtrimi për forcimin e shpinës * Muskujt e shpinës janë “forcuesit” më të rëndësishëm natyralë të kurrizit, të cilët ndihmojnë qëndrim të drejtë, stabilitet gjatë lëvizjes dhe lehtësojnë kryerjen e aktiviteteve fizike. * Shtrijuni dhe tendoseni sa më shumë që...
Gjashtë vjet pas ndarjes nga babai i fëmijëve të saj, Scott Disick, Kourtney Kardashian si duket ka vendosur të vazhdojë me jetën e saj. Kohëve të fundit ajo është parë në shoqërimin e Younes Bendijma, bokser dhe model shumë i...
Ndodh që tërë ditën mos të shkojë mendja tek ai mirëpo kur ju kujtohet, befasoheni dhe kënaqeni se si nuk keni pasur kohë të mendoni për të. Kjo është shenja e parë e sigurtë se harrimi i ish të...
Kjo e pjesë e trupit është një nga zonat më të vështira për t’u sjellë në formë. Ekspertët sjellim një plan të shpejtë dhe efikas. Nuk është e thënë të ushtroheni çdo ditë. Mjaftojnë tri seanca në javë për rezultate...
Aktorja dhe këngëtarja Jennifer Lopez ka mbuluar ballinën e revistës “UsWeekly” për të cilën ka treguar se si mban trupin në formë. 46-vjeçarja ka treguar se nuk e ka të lehtë të mbajë trupin në formë dhe se punon shumë...

Dëmi nga buzëkuqët

Vitet e fundit jane bere shume kerkime per te zbuluar nese buzekuqet kane permbajtje toksike ne to. FDA morri ne analize 400 buzekuqe te ndryshem nga firma shume te njohura dhe shume te shtrenja si L’Oreal, Mac, Maybelline, Chanel,...
Gërshetat janë të lehta dhe nuk dalin nga moda. Jo rrallë shohim artiste shumë të njohura duke eksperimentuar me stile flokësh gërsheta, dhe ato duken shumë bukur. Pse mos t'i provoni edhe ju këtë verë? Më poshtë gjeni disa nga modelet...
Si ta kuptosh që je e dashura numër 2 për të Më në fund ke takuar burrin ose të dashurin e ëndrrave të tua. Ti je shumë entuziaste për këtë njohje të re dhe kështu duket se është edhe ai....
Tonifikoni lëkurën e tepërt nga qafa… Ndoshta keni shtuar disa kilogramë, edhe atë vetëm në fytyrën tuaj. Apo ndoshta keni humbur disa kilogramë, përveç zonës së fytyrës suaj.çfarë të bëni për faqet e rrumbullakta dhe mjekrrën topolake? Në përgjithësi, kur humbim...
Dizajnimi i thonjëve po bëhet trend i pashmangshëm në vendin tonë. Më poshtë gjeni disa dizajne të thonjëve për verën 2017, nëse doni të jeni në hap me kohën. ...