Në një intervistë për Telegraf, Dafina Zeqiri tregon se si është dëshpëruar nga miqtë dhe bashkëpunëtorët e saj rreth një palestre pjesë e së cilës ishte edhe ajo. “Mbas plot takimeve, dhe planeve vendosëm që pjesa ime ishte marketingu, të...
Një nga personazhet më interesante të edicionit të tanishëm të "Big Brother Albania", Damiano, sot ka zbuluar sekretin jetësor. Pasi ka dalur nga Big Brother, ai ka pranuar një telefonatë nga një vajzë, e cila del të jetë motra...
Sot gjatë ditës Elena Ora, motra dhe menaxherja e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, ka postuar një foto në Facebook. Aty shihet bashkë me të motrën, nënën, Vera Ora, dhe familjarë të tjerë duke pirë kafe në Tiranë...
Nga dje kemi kuptuar se Rita Ora, njejtë si vitin e kaluar, do të jetë pjesë e një dasme shqiptare. Sot në mëngjes pamë se ajo po rrinte në hotelin "Plaza" në Tiranë, ku edhe si duket po ndodhë dasma...
Ju pëlqejnë getat e veçanta? Jeni vetëm një klikim larg nga to. Kreatorja kosovare Lirika Matoshi, tashmë me bazë në New York, është bërë e famshme për kreacionet e saj punëdore të getave. Në faqen e saj në instagram, ju mund...
Një nga këngëtaret më në zë të momentit në skenën ndërkombëtare po gjykohet nga publiku i gjërë për shtimin në peshë. Rihanna edhe më herët e ka pranuar se e ka problem dietën dhe i pëlqen shumë ushqimi. Si duket...

Raffaello në shtëpi

Përbërësit: 2 dcl ujë 450 gr sheqer 1 margarin 200 gr kokos 400 g qumësht pluhur 100 gr lajthi Përgatitja: Uji dhe sheqeri vlohen,i qitet margarina dhe përzihet deri të shkrihet margarina. E largojmë enën nga zjarri dhe i shtojmë kokosin dhe qumështin pluhur. I përziejmë mirë dhe i...
Më poshtë gjeni 6 stile flokësh të rekomanduara për verën e vitit 2017.  
Fajësoni gjenetikën Edhe pse meshkujt mund të kenë celulit, ai njihet më shumë si problem i femrave, duke prekur kështu 80-90% të femrave, e vetëm 10% të meshkujve. Ky fenomen në formë yndyre shfaqet më shpesh në kofshë dhe prapanicë. Gjenetika,...

Maskë fytyre me banane

Çka ju duhet botoksi kur kemi bananet? Ëshë e vërtetë – mund të përdorni bananet si maskë plotësisht natyrale që e freskon lëkurën tuaj, dhe e lë atë të butë. Merrni një banane të madhësisë së mesme dhe shtypeni në një...