Nëse jeni duke kërkuar sekretin e rinisë së përjetshme, aty ne nuk mund t’ju ndihmojmë, por mund t’ju zbulojmë disa truqe në lidhje me grimin, me anë të cilave mund të dukeni deri në dhjetë vjet më të reja. Rritni...

Të mirat e qershisë

Qershia është një frut shumë i shijshëm dhe në Shqipëri gjendet me shumicë. Sezoni i vjeljes së saj ka nisur dhe zgjat deri në fund të korrikut.  Më këtë frut mund të bëhen edhe ëmbëlsira mjaft të mira. Ato...
Nëse flokët tuaj shpejt bëhen të yndyrshme, ju propozojmë që vetë të bëni njërin ndër këto preparate i cili me siguri do t’ju ndihmojë. Uthulla e mollës tashmë disa shekuj përdoret në mjekësinë tradicionale te shumë popuj, ndërkaq është i...
Le t’i kthemi pak lëndës së kimisë gjatë shkollës së mesme. Imagjinojeni këtë: Ekzistojnë grupe të paqëndrueshme të atomeve në ajër të cilat quhen rrezatime të lira, dhe që oksidizohen dhe thyhen kur vijnë në kontakt me oksigjenin. Mendoni një...
  
Në qoftë se një filxhan çaj i gjelbër në mëngjes bëhet ndër zakonet tuaja, atëherë prisni këto 5 gjërat e mëposhtme: Zemër e shëndoshë Çaji i gjelbër është i pasur me atnioksidantë të fuqishëm të cilët e zvogëlojnë shtypjen e gjakut,...
Një ndihmë më shumë për të përballuar shqetësimet e foshnjave dhe fëmijëve si dhe për të kuptuar sjelljet e tyre. Përse qan? Për një të porsalindur, e qara është mënyra kryesore më të cilën ai komunikon: duke mos ditur ende të...
Fustanet e nuseve prej tyli trendet për 2017 Elegant, te sofistikuar dhe shume delikat, pëlhura e tylit vesh nuset me shume te reja për sezoni e ardhshëm. Elegant, te sofistikuar dhe shume delikat, pëlhura e tylit vesh nuset me shume...
Pantallonat me bel të lartë janë në modë, të gjera dhe të dizenjuara në silueta couture ashtu si modelet e zakonshme: si t’i kombinoni sipas tendencave ua themi ne. Rikthehen volumet e mëdha dhe elegante tek pantallonat me bel të...
A keni vuajtur ndonjëherë nga të vjellat, diarrea apo dhimbjet në stomak si pasojë e ushqimit? Kjo njihet si helmim nga ushqimi, një sëmundje kjo e shkaktuar nga disa baktere që kontaminojnë ushqimin. Ndoshta këto i keni ditur, mirëpo ajo...