Ka plotë lloje të fustaneve, disa janë më të shtrenjta për shkak se janë bërë në mënyre unike, ndërsa tjerat janë më të lira. Ka shumë stilistë në të gjithë botën që janë duke i bërë fustanet e femrave të...
Pirja e kafesë së zezë ka përparësi të caktuara, por edhe negativitete në shëndetin tonë. Kohët e fundit hulumtuesit nga departamenti i epidemiologjisë dhe gjenetikës së Institutit Kombëtar të Kancerit në Shtetet e Bashkuara raportuan se pirja e kafesë...

Trileqe

Përbërësit 6 vezë 400 gr sheqer 400 gr miell 1 pluhur paste 1 vanil sheqer 1/2 L ajkë e ëmbël 1/2 L qumësht 300 gr qumesht pluhur 1/2 kg karamel Hapat   1. Tunden të bardhat e vezëve gjersa të shkumojnë mirë. 2. Shtohet sheqeri për të vazhduar tundja,gjersa masa të formohet shkumë e...
Të gjithë besojmë se si të vegjël të gjithë kemi pasur ndonjë personazh të animuar të preferuar nga Disney…Prisni prisni, edhe tani ju akoma adhuroni këto filma të vizatuar pavarsisht moshës që keni! Në sajë të personazheve të Disney, ose...
Këmbët tona kalojnë nëpër një fazë të vështirë çdo ditë me gjithë nxitimin dhe presionin e jetës moderne, gjë që mund t’i bëjnë këmbët të duken jo këndshëm dhe të ndikojnë në shëndetin tonë të përgjithshëm. Kjo është arsyeja...
Kur bëhet fjalë për të ushtruar, lloji i aerobikut tejkalon përmasat më të mëdha të efikasitetit. Të gjitha mënyrat zbavitëse për t’u djersitur me anë të 150 minutave të aktivitetit aerobik çdo javë, siç është noti, volejbolli, ecja e...
Ky truk funksionon mjaft mirë për Victoria Beckham … Mbajtja e nivelit tuaj të energjisë gjatë gjithë ditës së punës mund të jetë e vështirë, dhe ndonjëherë ndjehemi ditë të tëra sikur lëvizim krejtësisht të pagjumur, pasi kemi bërë tetë...
Femrat kineze shquhen për bukurinë e tyre natyrore dhe për lëkurën e përsosur prej porcelani, trupin e hollë dhe flokët e ëmbël. Por kinezet, po ashtu kanë edhe disa rituale që nuk harrojnë t’i respektojnë dhe t'i bëjnë pjesë...
Sezona e verës sjellë me vete edhe planet për pushime. E kush nuk do të dontë të kalonte pushimin në ishujt Maldive?
Një nga dhuratat më të shpeshta të femrave që sigurisht meshkujt ua bëjnë – është dhurimi i luleve për raste të ndryshme. Dhënia e luleve gjithmonë mbart një simbolikë në vete. Pa marrë parasysh se çfarë kuptimi të fshehur...