Nga dje kemi kuptuar se Rita Ora, njejtë si vitin e kaluar, do të jetë pjesë e një dasme shqiptare. Sot në mëngjes pamë se ajo po rrinte në hotelin "Plaza" në Tiranë, ku edhe si duket po ndodhë dasma...
Ju pëlqejnë getat e veçanta? Jeni vetëm një klikim larg nga to. Kreatorja kosovare Lirika Matoshi, tashmë me bazë në New York, është bërë e famshme për kreacionet e saj punëdore të getave. Në faqen e saj në instagram, ju mund...
Një nga këngëtaret më në zë të momentit në skenën ndërkombëtare po gjykohet nga publiku i gjërë për shtimin në peshë. Rihanna edhe më herët e ka pranuar se e ka problem dietën dhe i pëlqen shumë ushqimi. Si duket...

Raffaello në shtëpi

Përbërësit: 2 dcl ujë 450 gr sheqer 1 margarin 200 gr kokos 400 g qumësht pluhur 100 gr lajthi Përgatitja: Uji dhe sheqeri vlohen,i qitet margarina dhe përzihet deri të shkrihet margarina. E largojmë enën nga zjarri dhe i shtojmë kokosin dhe qumështin pluhur. I përziejmë mirë dhe i...
Më poshtë gjeni 6 stile flokësh të rekomanduara për verën e vitit 2017.  
Fajësoni gjenetikën Edhe pse meshkujt mund të kenë celulit, ai njihet më shumë si problem i femrave, duke prekur kështu 80-90% të femrave, e vetëm 10% të meshkujve. Ky fenomen në formë yndyre shfaqet më shpesh në kofshë dhe prapanicë. Gjenetika,...

Maskë fytyre me banane

Çka ju duhet botoksi kur kemi bananet? Ëshë e vërtetë – mund të përdorni bananet si maskë plotësisht natyrale që e freskon lëkurën tuaj, dhe e lë atë të butë. Merrni një banane të madhësisë së mesme dhe shtypeni në një...
Modelet ‘Slim Fit’ për të nxjerrë në pah format trupore të shtatzënave: Ky model i fustanit është shumë i thjeshtë dhe i zakonshëm, por duket njëkohësisht aq bukur sikur në rrugët e qytetit, por edhe në tapetin e kuq… Shumë nga...