Çifti i njohur shqiptar ka pësuar aksident me makinë gjatë orëve të vona të mbrëmjes së lënë pas. Mësohet se reperi Getoar Selimi dhe moderatorja Marina Vjollca janë aksidentuar në Tiranë zonën e njohur si ‘Pallati me Shigjeta’. Çifti po udhëtonin...
Kjo lojë, e njohur si “Sfida e Balenës Blu” është krijuar nga Philipp Budeikin, i cili tani është në burg dhe qëllimi i saj ishte pikërisht detyrimi i të rinjëve dhe fëmijëve ta lëndojnë vetën e tyre, ndërsa deri më...
Jo vetëm e bukur, por edhe e cilësuar si një nga femrat më të suksesshme shqiptare, Diellza Kolgeci gjithmonë na befason për të mirë. Bashkë me mikeshën e saj të zemrës, Afërdita Paqarada, jo rrallë organizojnë evente me shumë rëndësi,...
Nëse doni të keni pushime të paharrueshme, konsiderojeni listën e ishujve më poshtë për t'i vizituar. Ambergris Caye, Beliz Caye Për të dytin vit radhazi,  Ambergris Caye zë vendin e nderit. Ishujt e mrekullueshëm Belize ofrojnë miksimin e përkryer të luksit...

Fajitas meksikane

FAJITAS 400 gr biftek viçi 400 gr fileto pule 1 shishe birrë ½ lugë kafeje kumin 2 lugë supe salcë soje 3 speca me ngjyrë 2 kokrra qepë 2 limonë jeshil Kripë Piper i zi Pite Fillimisht presim mishin e viçit dhe të pulës në shirita, i vendosim në tasa të...
Ka qenë 26 vjeç që kur Julia Roberts u shfaq për të parën herë në kopertinën e revistës “People” si femra më e bukur, dhe ende vazhdon të jetë e preferuara, edhe në vitin 2017.  

Ide për kuzhinën tuaj

Jeni lodhur nga kuzhina e vjetër? Më poshtë gjeni disa ide për kuzhina moderne që mund t'u ndihmojnë në zgjedhjen tuaj.  
Keni në mendje të martoheni? Ajo ju ka folur pafund sesi miqtë e saj dhe të huajt, kanë bërë propozime fantastike, që e kanë lënë pa mend? Filloni të mendoni dhe ju për një ide unike, pasi kjo do...
Bukuroshja e emisionit "Prive", njëra nga më të preferuarat në Kosovë, e edhe më gjërë, na sjellë disa foto të lezetshme verore.