Ato janë fine, romantike, femërore dhe nuk kërkojnë shumë kohë për t’i stilizuar. I kemi parë të gjitha variantet e mundshme të fizurave asimetrike, pjesërisht flokë të rruar dhe pixi. Gjithashtu, kemi parë lloje të ndryshme bob dhe lob, si edhe...

Si të harrosh tradhtinë?

Sapo ke mësuar se i dashuri ju ka tradhtuar? Mund të jetë bashkëshorti, apo dikush me të cilin po dilni prej pak kohësh…? Çfarë rëndësie ka, tradhtia dhemb njësoj në të gjitha format. Me siguri jeni të trishtuar, ka nga...
Më shumë se 80 mijë përdorues të Internetit, këto ditë e kanë preferuar mu këtë frizurë. Kjo frizurë tashmë ka pushtuar internetin dhe është krejtësisht e qartë që këtë vjeshtë do të jetë më e popullarizuara, transmeton Telegrafi. Madje, më shumë...
Pavarësisht se është e vështirë për t’u pranuar, fakti është që vera iku, dhe stina e artë sapo ka trokitur, pasi zyrtarisht ne tashmë jemi në vjeshtë! Dalëngadalë do të fillojnë shirat, do të shkurtohet dita e sigurisht do...
Dafina Zeqiri është rikthyer fuqishëm në tregun shqiptar me hite të njëpasnjëshme. Diva e muzikës shqiptare i kishte munguar fansave në Kosovë dhe Shqipëri. Dafi tashmë është më pranë jush edhe me koncerte pothuajse çdo fundjavë. Si gjithmonë, ajo...
Duket sikur vjeshta dhe dimri i këtij viti do të sjellin një tendencë të re që s’na e kishte marrë mendja, jemi përgatitur për printet e kafshëve, ngjyrat neon apo xhaketat në masën XXL por trendet e reja nuk...
Princeshë Diana është padyshim një ikonë mode, e cila vazhdon edhe sot inspiron shumë vajza, por edhe shtëpitë e modës. Stili i Dianës është komentuar pafundësisht dhe arriti të hynte në zemrat e shumë njerëzve në mbarë botën me...
Keni kohë që dëshironi të bëni një ndryshim në pamjen tuaj? Kur mund ta bëni më mirë se tani që ndërrohen stinët? Nëse nuk e keni të qartë se çfarë kërkoni apo edhe nëse thjesht nuk keni guxim, këto...
Megjithëse tragjikisht lindi para kohës së saj, Princeshë Diana la pas një imazh që nuk shuhet. Që nga traditat e prindërve, që Diana i përcolli edhe të William dhe familja e tij e deri te puna filantropike që djali...
Çdo fans i Gigi Hadid mund t’ju tregojë që është vetëm një modele? Jo, është një modele që çdo sezon prezanton trendet, është frymëzim, është një guru stili. Ajo gjithmonë bën zgjedhje të mëdha e të guximshme, kur është...