Canta e saj e dorës Dior, 2100 paundë; ajo e shpinës e Davidit, një Louis Vuitton 1880 paundë; djali I vogël Cruzi pllaquriste në ujë sandalet Gucci 235 paundë: familja Beckham dukej e veshur thjesht e goxha modeste gjatë...
Është look-u i ditës nga festivali I Venecias: atyre që do të ngurronin, i themi- mos u druani, sepse një kombinim i tillë nuk duket aspak keq, përkundrazi dhe ja ku ju sjellim provat. Në festivalin më të vjetër...
Mund të mos jetë aq i famshëm sa festivali I Kanës, por moda në festivalin e filmit të Venecias është gjithmonë pa aq spektakolare! Bëhet fjalë për një tjetër moment kur yjet mblidhen bashkë e japin spektaklin e tyre...
Nëse është për t’u besuar paralajmërimeve të revistës së njohur të modës, mbizotërimit të xhinseve me bel të lartë po i ofrohet fundi. Në të vërtetë, shtëpitë e shumta të modës kanë dërguar në pista mode modele të xhinseve me...
Në sezonin që po vjen do të kemi rastin të bartim xhinse krejtësisht ndryshe nga ajo që jemi mësuar. A i keni menduar ndonjëherë fundin apo kombinezonin teksas gjatë ditëve të vjeshtës? Me kënaqësi po ju informojmë që deri në...
Nese do ta permblidhnim me nje fjale stilin e Amal Clonney-t, do te thoshim: perfeksion! Veshjet e saj ne tapetin e kuq jane gjithmone pa te meta, por edhe stili i vet i zyres nuk mbetet pas, ndaj meriton...
Një vajzë 5 vjeçare po pushton internet falë flokëve të saj voluminozë dhe shumë të bukur duke numërur deri tani 50.000 ndjekës në instagram. Mia Aflalo nga Izraeli është një yll në ngjitje pas fotove të saj me flokët...
Nëse jeni pjesë e kategorisë së prindërve që i ndjekin fëmijët nëpër shtëpi për të pirë qumështin, ky shkrim është pikërisht për ju. Fëmijët e moshës 1 deri në 10 vjeç kanë nevojë për 800-1200 mg kalcium në ditë. Por...
Ka ardhur koha të zbulojmë pak nga pak tendencat që do të shohim më shumë në stinën e vjeshtës e të dimrit, si dhe trendet që do “pushtojnë” rrugët e qytetit, duke filluar që nga modelet, stilet apo edhe...
Moda na bën të përballemi me ndryshime nga më të çuditshmet, që ndoshta nuk na kishin shkuar në mendje më parë. Duam apo nuk duam ne, disa nga tendencat më të fundit të modës, mundohemi t’i përqafojmë për të...