Artikujt e Fundit

Vera e nxehtë është, përfundimisht, periudhë shkëlqimi. Po të shkëlqejnë rrezet e diellit mbi lëkurë? Por rrezet e forta, për shumë njerëz mund të jenë të dëmshme për lëkurën, ndaj mbrojtja kundër rrezeve UV është gjithmonë e këshillueshme. Edhe ajo ngjyra...
Përzgjedhja e frizurës së dasmës mund të jetë vendim tejet i vështirë. Këshilla jonë? Mos u ndjeni e frikësuar të provoni diçka më ndryshe. Nëse frizura juaj e preferuar është t’i lini flokët e zgjidhura apo t’i rregulloni pak më...
Në vjeshtë duhet t’i bëjmë gati palltot, çizmet dhe trikot, duhet përshtatur edhe ngjyrën e flokëve. Siç raportojnë mediat botërore, ndërsa edhe floktarët kanë dhënë bekimin e tyre, ngjyra e pasur e bakërt do të jetë nuancë hit për sezonin...
Thonë se libër të keq nuk ka, por ka libër që nuk iu pëlqen juve personalisht. Ndonëse kjo mund të jetë e vërtetë, ekspertët dhe adhuruesit e mëdhenj të librave, kanë arritur ta krijojnë një listë me pesë librat më...
Ju mund të jeni duke pushuar dhe ndjeni diellin që ju nxeh lëkurën dhe nuk ju shkon mendja për asnjë çast që vjeshta është shumë pranë! Shumë më shpejtë nga sa e mendoni do të hyjmë në stinën e artë...
Kjo është vera e aksesorëve nga më të veçantët dhe më të çuditshmit. Kemi parë frutat që parakaluan njëra pas tjetrës për të na dhënë pak nga veçantia e tyre në rroba e në aksesorë, pamë ngjyra neon si...
Në ditët e sotme iu tregojnë aq shumë mënyra për të humbur peshë, saqë ju nuk e dini se kë të besoni dhe kë jo. Disa thonë që duhet të hani shumë herë në ditë, por nga pak, ndërsa...
Është bërë tashmë diçka e zakontë që trendet e viteve të kaluara të rikthehen sërish në modë. E njëjta gjë ka ndodhur edhe me veshjet dhe aksesorët me print leopardi. Printi i leopardit ka qenë shumë i përdorur para...
Tendencat më të mëdha të xhinseve të vitit 2018 janë, në të vërtetë, mjaft të dukshme sidomos në vjeshtë dhe ky vit i ka modelet dhe stilet për të gjitha tipet dhe trupat. Nëse akoma keni një lidhje të fshehtë...
Të gjitha kemi pasur një çantë me rruaza në fëmijërinë tonë. Dikush më të thjeshtë, dikush tjetër pak më të bukur, por nuk e harronim asnjëherë kur kishim një festë në shkollë. Pak a shumë si kjo! Kush ishte më...