Shpërndaje

Kremrat nganjëherë nuk janë të mjaftueshme për të eliminuar rrudhat të cilat shfaqen në duar, në disa raste edhe në moshë më të re.

Dermatologët thonë se disa lloje të lëkurave mund të jenë rezistente ndaj kremrave, ndaj edhe kanë rekomanduar një maskë e cila mund të bëhet në kushte shtëpie e cila ka treguar rezultate pozitive në këtë drejtim .

Përbërësit të cilët përdoren në këtë maskë janë produkte që të gjithë i përdorim për ushqim.

1. Lugë gjelle mjaltë

1 lugë gjelle kos

1 lug gjelle lëng limoni

Këta të përbërës duhet të përzihen derisa të fitohet masa homogjene dhe këtë aplikojeni në duar për një kohëzgjatje prej 15 minutash.

/indeksonline.net/