Ky model i bluzës është hit i vërtetë veror, sepse lidhëset, kravatat dhe shiritat të cilat lidhen në pjesën e stomakut dhe të shpinës paraqesin detajin më delikat dhe më seksipil me të cilin me siguri mund të veçoheni...
Një rutinë e rregullt e kujdesit të flokëve mund të ndihmojë në parandalimin e shfaqjes së problemeve të tilla si humbja e flokëve, zbokthin, thinjat etj. Çuditërisht, nuk është vetëm kozmetika, por edhe zakonet tona që mund të dëmtojnë flokët dhe...
Nëse është diçka që mund të mësoni për inteligjencën, është se shumë pak njerëz lindin tejet të mençur. Personat “tejet të mençur” më mirë duhet të quhen si “persona të cilët punojnë dhe mësojnë shumë”, transmeton Telegrafi. Por, si mund të...
Pavarësisht se çfarë tipi të lëkurës keni, kujdesi i përditshëm është i domosdoshëm. Ekspozimi i tepërt në diell, stresi, dietat, dehidrimi... të gjithë janë faktorë të cilët kanë efekt negativ. Çfarë të bëni? Që lëkura juaj të duket e shëndoshë,...
Shije e paharrueshme! Përbërësit: – 3 vezë, – rreth 3-4 dl ujë të vakët, – 900 g miell të bluar egër. Për fill:  500 g kikirikë të pjekur. Për sherbet: – 1 kg sheqer, – 1,3 l ujë, – lëng nga gjysmë limoni. Përgatitja: Vezët tundni me pak ujë, shtoni 2/3...
Pomfriti mund të jetë i shëndetshëm edhe shumë më i shijshëm mirëpo vetëm nëse e gatuani në këtë mënyrë specifike. Në të vërtetë, e gjitha që ju nevojitet janë: patatja e prerë në formë shkopthash katërkëndëshe dhe t’i qitni: kripë,...
Ushqim të cilin do ta kërkoni përherë. Omëleta e mirë është mënyra e shkëlqyeshme që në organizëm të fusni materie ushqyese dhe të shëndetshme, transmeton Telegrafi. Ne po ju sjellim idenë se si të bëni omëletë pak më ndryshe me qumësht,...
Që frika nga errësira të mos marrë përmasa serioze, ekspertët këshillojnë prindërit që të gjejnë mënyrën që t’i bindin fëmijët se natën asgjë e tmerrshme nuk ndodh. Është me rëndësi që të mos i nënshtroheni presionit që gjatë natës të...
Cilat janë stilet më të mira të flokëve, për muajt e nxehtë që po vijnë? Është një zgjedhje treshe, në mes të tre zgjedhjeve? Qethja e shkurtër dhe prerja e hollë e flokëve, fillimisht janë popullarizuar në vitet 20’ dhe...
Ndoshta, për shumicën prej nesh, investimet më të mëdha dhe pjesa më e mirë e kursimeve shkojnë për shtëpinë, në përpjekje për ta bërë atë sa më të rehatshme të jetë e mundur. E kur kemi mundësi nuk i...