Të gjithëve mund të na ketë ndodhur që të lexojmë libra, apo ‘guida’ se si të funksionojë më mirë martesa apo marrëdhënia jonë, por me siguri këshillat që vijnë nga dikush që e ka ‘pësuar’, dhe nuk mundi ta...
Uji pastrues është kufiri i ri detox-it. Përgatitet fare thjeshtë, por efektet e asaj që përshkruhet si mania e fundit janë të jashtëzakonshme thonë nutricionistët. Atëherë, cfarë është uji detox? Bëhet fjalë për ujë mineral ( ose edhe ujë...
Romantike, argëtuese – kështu do të mund t’i quanim secilën nga këto dhjetë frizura. Ato janë zgjedhje fantastike për det dhe plazh, mirëpo edhe për dalje në mbrëmje dhe për vallëzim. Fjala është për këshillat për femrat të cilat kanë...
Zonja e kostumeve, siç ajo etiketohet ndryshe, kthehet në çështje mode dhe tendence sapo vesh diçka të re, ndryshe nga imazhi me të cilin jemi mësuar ta shohim gjithmonë! Ikona e stilit, shfaqet në rrugë, dhe të nesërmen të gjitha...
Pushimet janë një mundësi e shkëlqyer, jo vetëm për të takuar njerëz të rinj, për të bërë foto të bukura, por edhe për të humbur disa kile. Më poshtë Shije ju sjell disa rekomandime: Hani ushqimet e detit në vend të...
Kur mendoni për Kate Middleton, shumë gjera mund t’ju vijnë ndër mend, por flokët do të jenë një nga detajet e para ! Dukesha ka flokë të bukur, të dendur, të shëndetshëm dhe vështirë se fotografohet ndonjëherë me flokë...
Flokëkuqet origjinale trashëgojnë disa nga gjenet më recesive (më të rralla) dhe këto karakteristika i bëjnë këto të fundit unikë. Pasi të njiheni me disa fakte interesante që duhet të dini për flokëkuqet Living do të ndajë me ju...
Printimet e kafshëve i ndajnë njerëzit në dy grupe: në ata që janë të dashuruar pas lëkurës së kafshëve të printuar në pëlhurat e veshjeve dhe në ata që janë në mënyrë kategorike kundër ! Në qofshi pjesë e...
Kafeina është pija më e konsumuar mbarë botës. Pak rëndësi ka nëse e konsumoni për të patur energji sepse ndiheni shumë të lodhur dhe keni nevojë për përqëndrim- përsëri nuk mund ta mohoni se një dozë kafeinë në ditë...
Melania Trump me siguri do të hyjë në histori si njëra prej Zonjave të Para të Amerikës të veshura më bukur. Veshjet e saj janë bërë shpesh objekt diskutimi, por ndonëse parardhësja Michelle Obama kishte vërtet shumë shije në...